Über uns

Firma FERRO OK vznikla v roce 1992.

Z bývalého státního podniku DEMAK přišli do nové firmy pracovníci, kteří se zabývali výrobou ocelových konstrukcí a současně z bývalého JZD Jílové u Prahy přišli pracovníci s dobrou tradicí a dlouholetými zkušenostmi v oblasti výroby jeřábů.

Výroba ocelových konstrukcí zůstala na Radlíku a jeřáby se vyráběly do roku 1999 v Praze - Chuchli. Od počátku poloviny roku 1999 se i výroba jeřábů přesunula do nových výrobních kapacit na Radlíku, takže v současné době je tu soustředěná veškerá výroba vybavená moderními výrobními prostředky a špičkovou technologií.

Firma FERRO OK se zařadila od svého vzniku v r. 1992 mezi výrobce jeřábů, kteří na trhu dodávek těchto zařízení v České republice zaujímají přední místo. Kromě dodávek do České republiky byly dodány jeřáby FERRO OK do Ruské federace (Saratov, Kamyšin, Briansk a Rostov na Donu), do Slovenské republiky ( závod Tatramat v Popradu), do Německa a Egypta.

V oblasti ocelových konstrukcí se naše firma orientuje především na halové konstrukce a jeřábové dráhy. V uplynulých letech však byly kromě těchto druhů konstrukcí realizovány významné dodávky ocelových konstrukcí především do SRN, jako např. zastřešení areálu Fachhochschule v Bonnu, schodišťové věže pro SIEMENS a ocelovou konstrukci betonážního vozíku pro DYWIDAG.

Pro projektanty stavebních a technologických objektů - především však pro projektanty ocelových konstrukcí - nabízí firma FERRO OK úzkou spolupráci při řešení návazností mostových jeřábů na konstrukci objektu, spočívající ve stanovení základních rozměrů jeřábu, zatěžovacích údajů, ceny a dalších důležitých informací.